Bácsalmáson hivatalosan is elindult a nyár: a Gróf Teleki utcában Nyárindító Utcabál várja a családokat, gyerekeket és mindazokat, akik egy kellemes estét töltenének el zenével, programokkal és jó hangulattal.

A rendezvényre mi is kilátogattunk. Érkezésünkkor éppen a Mosolyra Hangolók hangolták a gyerekeket, nagy volt a nevetés és az öröm. Az utca nagyon kellemes, a hangulat alakul, az emberek folyamatosan gyűlnek, az idő pedig estére egyre elviselhetőbbé válik.

Programok estig a Gróf Teleki utcában
A Nyárindító Utcabál programja már délután elkezdődött. A Mosolyra Hangolók után az Éppen Ráérünk Zenekar húzza a talpalávalót.
A program később DJ Bobbyval folytatódik, aki egészen hajnalig gondoskodik a hangulatról. A helyszínen food truck, büfé, alkoholos italok, vattacukor, kürtős kalács és lángos is várja a kilátogatókat.
A Males Kuckója Egyesület is kitelepült a rendezvényre, méghozzá a világ legcukibb kiskutyájával. A jószívű kis csapat munkáját karkötő vásárlásával lehet támogatni.
Hőségriasztás mellett is érdemes figyelni egymásra
A nyári hangulat mellett fontos megemlíteni, hogy az ország egész területén másodfokú hőségriasztás van érvényben. A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ országos tisztifőorvosi tájékoztatása szerint a riasztás 2026. június 20-án, szombaton 0 órától június 23-án, kedden 24 óráig tart.
A nagy meleg miatt érdemes figyelni a megfelelő folyadékbevitelre, a tűző nap kerülésére, valamint az idősekre, a gyerekekre és azokra, akik nehezebben viselik a hőséget. Estére ugyan kellemesebb lett az idő, de a nyári rendezvényeken ilyenkor is fontos a mértékletesség és az odafigyelés.
Egy jó este Bácsalmáson
A Gróf Teleki utcában estére egyre inkább összeáll a nyári utcai hangulat. A zene szól, az emberek érkeznek, a gyerekek jól érzik magukat, és egy jó rosé mellett zenét hallgatni ma este valóban jó programnak tűnik.













Aki még nem indult el, annak érdemes kinéznie a Nyárindító Utcabálra. Bácsalmáson ma este tényleg nyári hangulat van.




