Ellátogattunk az megújult ATErembe!
Olasz Adriennel, az ATE (Almási Tömegsport Egyesület) egyik alapítójával beszélgettünk az egyesület történetéről, céljairól és a tavalyi költözés apropóján körülnéztünk az ATErem, Gr. Széchenyi István u. 73-as szám alatt található megújult sporttermében.
Mi motivált téged és a csapatodat az ATErem (Almási Tömegsport Egyesület) létrehozására? Mi a célkitűzésetek az egyesülettel?
Az egyesület alapítótagjainak többsége a munkája során is gyerekekkel foglalkozik és egyben szülő is, ahogy én is, így érzékeltük, hogy a 10-18 éves korosztálynak nagy igénye lenne a konditermi edzésekre, de se tudásuk, se lehetőségük arra, hogy erősítő edzésre járjanak. Ezért megálmodtunk egy olyan termet, ahol megtaníthatjuk őket az erősítés alapjaira, hogy később, felnőttként megalapozott tudással használják az edzőtermek eszközeit. Ehhez kapcsolódnak a fiatalabb korosztály fejlesztő órái, illetve az idősebbek egészségmegőrző csoportos foglalkozásai.

Az egyesület nevében is benne a legfőbb célkitűzés. Minél több embert segíteni ahhoz, hogy rendszeresen és kis költségből mozoghasson.
Hányan vagytok jelenleg a teamben?
10-en alapítottuk az egyesületet. Azóta persze történtek tagcserék, amelyek során a megújult erőkkel mi magunk is fejlődtünk. Van köztünk óvodapedagógus, gyógypedagógus, közép- és általános iskolai tanár, vállalkozó és természetesen edző is. Igyekeztünk olyan tagokkal bővíteni az egyesületet, akik teljes mellszéleséggel kiállnak az ATErem céljai mellett.
Hogyan tud az ATErem segíteni azoknak, akik korábban az önkormányzati uszodában sportoltak, de most már nem tudják azt használni?
Sokan a délutáni testnevelés kiváltása miatt jártak az uszodába. Ezeknek a mozogni vágyó gyermekeknek szerettünk volna biztosítani kulturált körülményeket, ahol lehetőségük van folytatni azokat a mozgásformákat, amiket szívesen végeznek, nem pedig kötelességből.
Milyen kihívásokkal kellett szembenéznetek az egyesület megalapítását követő időszakban, és hogyan sikerült ezeket megoldani?
A Covid igencsak visszaszorította lehetőségeinket, de az inaktív időszakban is terveztünk, pályáztunk, eseményeket szerveztünk és igyekeztünk „életben” tartani az egyesületet. Természetesen mivel mindenhez pénz kell, amivel általában szűkében vagyunk (nevet), reméltük, hogy a rendelkezésünkre álló szellemi tőke és az elköteleződés elég ahhoz, hogy meginduljunk egy kicsi teremben és kevés eszközzel.

A pályázatokkal megnyert minden egyes forintot az egyesület fejlesztésére költöttünk, ennek köszönhetően most már egy hatalmas teremben, rengeteg eszközzel, szakképzett oktatókkal és minden korosztály számára különböző mozgási lehetőségeket kínálva tudunk működni.
Milyen típusú edzéseket és tevékenységeket kínáltok jelenleg az ATEremben, és hogyan próbáljátok kielégíteni a különböző korosztályok igényeit?
Az edzőterem jelenleg az alábbi órákkal várja a mozgásra vágyókat:
- Óvodásoknak Manó torna
- Alsósoknak FITKID, játékos mozgásfejlesztés
- Felsősöknek tudásszinttől függően konditermi alapozás csoportos formában
- Egyéni erősítő edzések



Csoportos felnőtt edzések:
- Alakformáló
- Intenzív zsírégető
- Erősítő
- Gerinctorna
Ezen kívül havonta szervezünk túrákat 200 kilométeres körzeten belül, ahova felnőtteket és gyerekeket egyaránt várnunk, illetve az általános iskolás gyermekeknek rendszeresen hétvégi, szabadidős programokat szervezünk.
Milyen terveitek vannak a terem kialakításával kapcsolatban, és milyen új szolgáltatásokat terveztek bevezetni a jövőben?
Szeretnénk bővíteni a gumiborítást, az egyik öltözőt át szeretnénk alakítani közösségi térré, de tervezünk táborokat, gyermekmegőrzést és városi programokat is. Persze csinosítanánk a terem külső környezetét, és még sorolhatnám, mert a lista végtelen hosszú… Mindig agyalunk valami újításon.
Az egyik fő célunk olyan városi sportrendezvényeket szervezni, ahol együtt mozog a város és a környékbeli sportszeretők közössége.
A szombatonkénti gyermekmegőrzés egy remek kezdeményezés! Mi adta az ötletet, illetve milyen foglalkozást biztosítotok a gyermekek részére ezeken a napokon?
Szülőként sokszor felmerül annak az igénye, hogy kiskorú gyermekünknek felügyeletet keressünk, de tisztában vagyunk azzal, hogy gyermeknek gyermek a barátja, így jutottunk arra az elhatározásra, hogy olyan programokat szervezzünk, ahol szakképzett pedagógusok, több gyermekes anyukák teremtik meg azt a közeget, ahol a gyerkőcök önfeledten, mozgással, fejlesztéssel tölthetik el az időt, amíg a szülő kikapcsolódik vagy intézi az ügyeit.
Milyen visszajelzések érkeznek az ügyfelektől az új gépekkel, az új helyszínnel, illetve az új rendszeres programokkal kapcsolatban?
A hozzánk járók létszáma a legnagyobb visszajelzés számunkra. Kb. 100 gyerek és 30 felnőtt mozog nálunk havonta. Sokan évek óta rendszeresen velünk tartanak, részt vesznek az eseményeken, bejárnak a teremebe, de reméljük, hogy az új programokkal egyre többen lesznek ennek a közösségnek a tagjai.
Milyen módon próbáljátok fenntartani és fejleszteni az ATErem közösségét és hangulatát?
Az újabb és újabb programokkal folyamatosan keressük az új és izgalmas közösségépítő lehetőségeket, de fejlesztjük az eszközeinket és a szakembereinket is, hogy a foglalkozásokat a lehető legváltozatosabbá tegyük.

Arra törekszünk, hogy a hozzánk járóknak mindig tudjunk újat nyújtani, és színes, változatos programokon vehessenek részt. Nagyon fontos, hogy aki elkezd velünk mozogni, hosszú távon is része legyen a csapatnak, a mozgás pedig a mindennapjai szerves részévé váljon.
Milyen támogatást kaptatok, illetve kaptok a helyi közösségtől, illetve a várostól az ATErem létrehozásához és működtetéséhez?
Az önkormányzat a lehetőségei szerint támogatta az egyesületet, azonban ezek a támogatások csak töredék részét képezték az összes befektetésünknek, ami a meginduláshoz volt szükséges.
A legnagyobb támogatás a közösség, a helyiek bizalma, hogy eljönnek, kipróbálják a szolgáltatásainkat, és bíztatnak minket.
Szeretünk a „csapat” tagjai lenni.
Egy-egy közösen szerevezett program után mindig azt érezzük, hogy érdemes, van miért csinálni. Lehet mindig újat mutatni, akár összefogás, közösségépítés és sportolás terén, csak akarni kell! Azt látjuk, hogy egyre több ember törődik az egészségével, a megjelenésével és igyekszik tenni is érte. Örülök, hogy mi lehetünk az egyik sportegyesület a városban, akinek fontos az egészséges életmód, a mozgás megszerettetése a lakossággal.

Szeretnénk együttműködni a helyi szervezetekkel, programokat biztosítani az esetleg a városunkba érkező diákcsoportoknak, akár osztálykirándulás kiegészítő programjaként, akár önálló programként. Erre korábban volt is egy biztató kezdeményezés, amivel kapcsolatban reméljük, hogy a közeli jövőben be is fog érni.
Köszönjük a beszélgetést! Sok sikert, és további tartalmas programokat kívánunk az egyesületnek!
