– Interjú Seregélyné Király Adriennel, az Angel Majorette TSE alapítójával
Laura édesanyjával, Seregélyné Király Adriennel beszélgettünk. Laura sajnos nem tudott eljönni, mert az iskola és az edzések szinte teljesen kitöltik az idejét. Másfél évvel ezelőtt már találkoztunk velük, amikor Laura kezdeti sikereiről számoltak be. Azóta nemcsak a fiatal tehetség ért el újabb kiemelkedő eredményeket, de saját egyesületet is alapítottak.

Másfél éve beszélgettünk utoljára. Laura már akkor is komoly eredményekkel büszkélkedhetett. Mi változott azóta?
Tavaly több világbajnoki címet is szerzett Laura, és ami különösen fontos, hogy magyar bajnok lett több kategóriában is. Két világszervezetnél is világbajnoki címet nyert – Franciaországban, illetve Horvátországban minden kategóriában dobogós helyezést ért el és junior összetett világbajnok lett.

A komoly eredmények után egy jelentős lépésre szántátok el magatokat – saját egyesületet alapítottatok.
Igen, ez egy régi álmunk volt, amit augusztusban váltottunk valóra a bácsalmási székhelyű Angel Mazsorett és Tánc Sportegyesület létrehozásával. Az első versenyünk Olaszországban volt az MWF világkupáján, ahol Laura saját koreográfiájával indult. A kiemelt hat közé került és dobogós helyezést ért el. Azóta csatlakozott hozzánk egy senior korosztályú lány is, Dobrovics Zoé, aki jelenleg a versenyekre való felkészülési fázisban van.


Korábban is említettétek, hogy komoly anyagi terhet jelent a sport finanszírozása. Ezen a téren történt változás?
Továbbra is nagy kihívás, minden verseny, felszerelés jelentős költséggel jár. Keressük folyamatosan a szponzori lehetőségeket, több kérelmünk is be van adva különböző helyekre. Nem csak anyagi támogatást fogadunk el, hanem sportfelszerelést, melegítőt is, hogy egységes legyen az arculatunk. Jelenleg tagdíjakból és oktatási bevételekből tudjuk például a bérleti díjat kitermelni. Másfél éve egy-egy verseny akár 3-400 ezer forintot is elvitt a családi kasszából, ez ma sincs másként, sőt, a kiadások csak nőttek azóta.
Hol készül fel most Laura a versenyekre?
Két stabil helyszínünk van, Bácsalmáson és Mélykúton tartunk edzéseket hétfőtől péntekig. Mélykúton az új sportcsarnokban edzünk, amiért külön köszönet illeti Kovács Tamás polgármestert, aki erősíteni akarta a sportágat a városban. Laura emellett minden szerdán Kiskunhalason vesz részt akrobatika edzésen Tóth Istvánnál, aki közel egy éve segíti a felkészülését. Neki külön hálásak vagyunk, ő tanította meg Laurának az arabellt, és nagyban hozzájárul Laura eredményeihez.



Másfél éve még állatorvosi vagy kriminológiai pályára készült Laura. Ez változott azóta?
Most már konkrétabb tervei vannak: Debrecenben szeretne jogot tanulni, majd erre építve kriminológiát végezni. Az érettségit mindenképp Bácsalmáson teszi le, hiszen szereti az iskolát, és jól össze tudja egyeztetni a sporttal. A mazsorett és a twirling az élete része marad, szeretne edzői képesítést is szerezni. Ez már nem csak sport számára, hanem szenvedély. Én pedig továbbra is támogatom őt minden téren. Erre az évre sok verseny van betervezve, Európa-bajnokság és világbajnokság is, illetve a twirlingben is szeretnénk szakmai fejlődést elérni év végére.
Az egyesületben mekkora csapattal dolgoztok?
Tizennyolc fővel működünk, többségében 5-6 éves, óvodás korosztállyal, de vannak általános iskolás lányok is. Most kezdjük majd igazán a szakmai munkát, hiszen eddig az alapozó feladatokat tanítottuk. Laura mentorként oktatja őket, én pedig februártól hivatalosan is edzőként leszek jelen a vizsgám után. Nemrég csatlakoztunk a Magyar Twirling Szövetséghez is, ami nagy büszkeség számunkra, hiszen ők a legnagyobb hazai szakszövetség.
Hallottam, hogy egy különleges ösztöndíjrendszeren is dolgozol.
Igen, egy olyan kistérségi rendszeren dolgozom jelenleg, amit a térségben működő sportegyesületek közösen hoznának létre. Az egyesületek nevezhetnék a jó tanuló és kimagasló sportteljesítményt nyújtó tagjaikat erre a díjra. A feltétel legalább 4,5-ös tanulmányi átlag és egy országos vagy nemzetközi szintű eredmény lenne. Egy nagyobb szabású gálaműsort tervezünk, ahol díjazásban részesülnének a fiatalok, a legkiemelkedőbb eredményt elérő sportoló pedig pénzjutalmat is kapna. Úgy vélem, sok fiatal van a régióban, akiket ösztönözni és díjazni kell.
De a városi és iskolai ösztöndíjak nem töltik be ezt az ösztönző funkciót?
Szerintem a kettő nem ugyanaz, tökéletesen megférnek egymás mellett. Ezek az ösztöndíjak a saját intézményekre és a saját diákjaikra összpontosítanak, a saját értékrendszerük szerint osztják ki a díjakat. Az én elképzelésem ezen túlmutat, ebben az iskolának csak igazolási szerepe lesz, hiszen a tanulmányi eredményt ők tudják igazolni. Itt a sportegyesületek nevezése alapján történne minden.
Nemrég csatlakoztatok a Magyar Twirling Szövetséghez is. Mit jelent ez számotokra?
Nagy büszkeségünkre októberben felvételt nyertünk a Magyar Twirling Szövetséghez, ami az országos szakszövetség és egyben a legnagyobb szervezett közösség az országban. Jelenleg Laura és Zoé rendelkezik hivatalos versenyengedéllyel. Én pedig aktív szerepet vállaltam a szakszövetség életében is, hiszen a decemberi tisztújító ülésen beválasztottak a felügyelő bizottságba. Rendkívül hálásak vagyunk a szövetségnek, nagyon sok segítséget kapunk tőlük. Most hétvégén például Maglódon vettünk részt egy továbbképzésen, a Magyar Twirling Szövetség Intenzív Twirling Workshopján, ahol a lányok rengeteget tanultak Rátkai Marcitól, Luca Fasanotól és Kerti Szandrától.
Mi a következő nagy megmérettetés, amin szurkolhatunk az egyesületnek?
Február 1-én Kókán rendezik a Magyar Twirling Szövetség kupasorozatának első fordulóját. A lányok jelenleg NB II kategóriában versenyeznek, de nyáron, a szintlépő vizsgák után már az NB I-ben indulhatnak. Nemrég vettünk egy afrikai, 106 centiméteres mace botot is, amivel Laura igen látványos bemutatókra képes. Szeretnénk megmutatni, hogy ez nem csak tánc, ahogy sokan gondolják, hanem komoly felkészülést igénylő sport.
Sok sikert kívánunk a lányoknak a következő versenyen és gratulálunk az eddigi eredményekhez!
